Jdi na obsah Jdi na menu
 


Faraónský pes (Faraónský chrt)

 

Faraónský pes je velmi staré plemeno, objevily se kosterní pozůstatky a nástěnné malby zobrazující toto plemeno už v době 3 tisíce let p.n.l.

 

Faraónský pes se dříve choval pouze jako lovecký pes. K lovu využívá nejen zrak, ale i výborný čich a sluch (tím se odlišuje od běžných chrtů, kteří využívají hlavně zrak). Jeho předností je, že dokáže vyskočit do nezvyklé výšky, proto je třeba chovat jej v dobře oplocené zahradě s velmi vysokým plotem. Faraónský pes je znám jako "útěkář", když ucítí potenciální kořist, nic ho nedokáže zastavit. Za kořist považuje dokonce i další zvířata ve společné domácnosti, pokud na ně není zvyklý od ranného štěněcího věku. 

 

V současné době se Faraónský pes chová nejen jako lovecký pes, ale hlavně jako společník. Ovšem ve východní Evropě není toto plemeno rozšířené a běžně se s ním nesetkáme.

 

Péče o Faraónského psa spočívá hlavně v zajištění dlouhých a náročných procházek. Vhodné jsou i další zájmové činnosti - např. jízda na kole se psem apod. Srst se musí pročesávat speciální gumovou rukavicí.

 

 

Anglický název:  Pharaoh Hound

Zkratka používaná v ČR: FC

 

 

Další informace o plemenu Faraónský pes (Faraónský chrt)

 

Země původu:

Malta (dnes patronát Velká Británie)

Hmotnost:

neuvádí se

Výška:

fenka 53 - 61 cm, pes 56 - 63,5 cm

Barva:

hnědorezavá až červená, mohou se vyskytnout bílé znaky na hrudi a ocasu

 

 
 

 

PortrétPoslední fotografie